IMO Blog - Israel & Midden-Oosten

Zionism-Israel Info Center - Main Page Site Map Definitions Issues (FAQ) Timeline History Documents Web Links Photo Gallery Contact

Achtergrondartikelen
Israël-Palestina.Info:

* 60 Jaar Israël en de Nakba (1948-2008)
* 60 Jaar na delingsplan, Israël en de VN
* Geschiedenis van het Israëlisch-Arabische conflict
* Vredesproces & Recente Geschiedenis
* Tijdlijn geschiedenis Israël en Palestina
* Hezbollah
* Israël politiek
* Palestijnen politiek
* Zesdaagse Oorlog
* Bezette gebieden & nederzettingen
* Gaza Strook
* Hamas
* Apartheidsmuur of veiligheidshek?
* Vluchtelingen
* Zionisme
* Anti-Zionisme
* Boycot Israël campagnes
* Initiatieven voor vrede en verzoening
* United Civilians for Peace
* Verenigde Naties
* Mythes en beeldvorming
* Palestijns Gevangenendocument 2006
* Reisverslag Israël 2007
* Het zijn net mensen - recensie & repliek
* Overige artikelen Israël-Palestina
* Landkaart van Israël - Palestina


Background Articles in English:

* History Arab-Israeli Conflict
* Boycott Israel campaigns
* Boycott Israel?
* Israel 1948 War of Independence
* Israel 1948 War of Independence Timeline
* Christian Zionism
* History of Anti-Semitism
* Israel
* Israel Boycott?
* Jew!
* Palestine: Ethnic Cleansing
* 6 Day War
* Six Day War Timeline
* Zionism - Definition and History
* Zionism: History of Zionism & Israel
* Zionism and its Impact


Eerdere IMO Blogs.
Voor volledige lijst zie:
IMO Blog Archief


July 2008 June 2008 May 2008 April 2008 March 2008 February 2008 January 2008 December 2007 November 2007 October 2007 September 2007 August 2007 July 2007 June 2007 July 2007 June 2007 May 2007 April 2007 March 2007 September 2007 February 2007 January 2007 December 2006 November 2006 2006 November 2006 October 2006 September 2006 August 2006 July 2006 June 2006 May 2006 April 2006 March 2006 February 2006


FREE EMAIL SUBSCRIPTION
Subscribe to
ZNN
email newsletter for this site and others

Powered by groups.yahoo.com

Salman Abu Sitta en de vervalste geschiedenis

IMO Blog, 16.07.2007

Hieronder een artikel dat ik vorige week naar Dagblad De Gelderlander stuurde als reactie op een stuk van Salman Abu Sitta op 27 november ("Vrede pas op billijke gronden" http://www.gelderlander.nl/discussie/2227393/Vrede-pas-op-billijke-gronden.ece).
Net als Tineke Bennema greep Abbu Sitta de Annapolis vredesconferentie aan om een karikatuur van de geschiedenis van het Israëlisch-Palestijns conflict in de krant te krijgen.


Leren van een vervalste geschiedenis?

“Vrede kan pas op billijke gronden” volgens Salman Abu Sitta (discussie 27 november). Deze billijke gronden houden volgens hem in dat 6,5 miljoen Palestijnen naar Israël moeten kunnen terugkeren, en dat Israël zijn Joodse identiteit op moet geven, want die zou racistisch zijn. Hij beweert dat Israël de grootste etnische zuivering van de moderne geschiedenis heeft uitgevoerd. Dat is dan wel de enige etnische zuivering waarbij de bevolking is toegenomen in plaats van afgenomen. Abu Sitta vertelt sprookjes, of beter gezegd, nachtmerries. Er zijn inderdaad ca. 700.000 Palestijnen gevlucht en verdreven in Israëls onafhankelijkheidsoorlog, maar van een systematische etnische zuivering was geen sprake. Op sommige plaatsen, zoals Haifa, riepen Joodse leiders de Arabische inwoners op om te blijven; zij zijn toch gevlucht uit angst door andere Arabische Palestijnen voor verraders te worden uitgemaakt. Sommige Palestijnen vluchtten voor het oorlogsgeweld of vanwege geruchten; anderen werden door de Arabische leiders buiten Palestina opgeroepen om te vertrekken totdat zij de Zionisten hadden verslagen. En sommigen werden at gunpoint verdreven. Wat Abu Sitta vergeet is dat ook zo’n 900.000 Joden uit Arabische landen zijn gevlucht en verdreven (ook hier weer om uiteenlopende redenen), waarvan het overgrote deel zijn bezittingen moest achterlaten.


Abu Sitta vermeldt niet dat de Arabische gemeenschap in Palestina eind 1947, nadat men de VN resolutie die opriep tot deling van het mandaatgebied (woordelijk in een Joodse en een Arabische staat) had afgewezen, zelf ten strijde trok tegen de Joden. Men viel Joodse gemeenschappen en konvooien aan, en sloot het Joodse deel van Jeruzalem af van de buitenwereld. Na deze burgeroorlog en Israëls onafhankelijkheidsverklaring op 14 mei 1948, vielen de Arabische buurlanden de nieuwe staat binnen. De Palestijnse vluchtelingen waren een gevolg van een door henzelf begonnen oorlog, met het doel Palestina etnisch te zuiveren van Joden. Een van de belangrijkste Palestijnse leiders, Haj Amin Al Husseini, een nazi-collaborateur, had gezegd dat hij het Joodse probleem in Palestina op dezelfde manier wilde oplossen als Hitler in Europa had gedaan.

Abu Sitta’s geschiedvervalsing gaat nog verder: hij beweert dat het recht op terugkeer van de Palestijnse vluchtelingen is verankerd in het internationale recht. Dat is pertinent onjuist. VN resolutie 194 roept Israël op ‘die vluchtelingen, die in vrede met hun buren willen leven’ terug te laten keren. Deze resolutie is, zoals alle resoluties van de Algemene Vergadering, echter geen internationaal recht. Bovendien werd zij vlak na de oorlog van 1948 aangenomen, en betrof het een totaalpakket aan voorstellen om het conflict te beëindigen. Deze resolutie is toen door de Arabische staten afgewezen.

Het is dus nogal vreemd dat men zich hier bijna 60 jaar later op beroept om de onbeperkte immigratie van miljoenen Palestijnse vluchtelingen naar Israël te rechtvaardigen. Alleen in het geval van de Palestijnen worden ook alle nakomelingen als vluchteling meegeteld, en het overgrote deel bestaat uit nakomelingen. De Arabische staten hebben, met uitzondering van Jordanië, geweigerd hen burgerrechten te verlenen en te laten integreren, en zo de irreële wens tot terugkeer bewust in stand gehouden. Terwijl de Joodse vluchtelingen in Israël werden opgenomen en geïntegreerd, leven in Libanon, Syrië en Jordanië Palestijnse vluchtelingen al voor de vierde generatie in kampen (in tegenstelling tot wat Abu Sitta beweert, leven niet alle vluchtelingen in kampen, maar circa 1,5 miljoen).

Het is niet logisch en niet rechtvaardig om naast een eigen soevereine staat ook nog eens onbeperkte immigratie naar een andere staat te eisen, temeer daar men weet dat dit het einde van Joodse zelfbeschikking in Israël zal betekenen.

Volgens Abu Sitta hebben Bush en Olmert nog niet de lessen van de afgelopen 60 jaar geleerd, maar hij zelf heeft de belangrijkste les van de afgelopen 60 jaar niet geleerd: dat er geen vrede kan komen zolang de Palestijnen weigeren het recht van het Joodse volk op zelfbeschikking te accepteren. Men maakte een kardinale fout door deling in 1947 af te wijzen, en heeft die fout in 2000 in Camp David herhaald.

Het valt te hopen dat beide partijen hun mooie woorden in Annapolis waar zullen maken, zodat de creatie van een Arabisch Palestijnse staat naast Israël als Joodse staat realiteit kan worden. De geschiedvervalsing van Abu Sitta en zijn opruiende woorden dragen daar zeker niet aan bij.

Ratna Pelle

Reacties: 1 Opmerking

op Tuesday, 11 December 07, schreef Barbara wertwijn-keilson

Bedankt Ratna. Ik gebruik deze gegevens om mensen, die pertinent een andere mening zijn toegedaan, van informatie te voorzien. Natuurlijk refereer ik aan U.

Nieuwe opmerking
Naam:
E-Mail:
Thuispagina:
 

***** ATTENTIE - ATTENTION *****

Typ in hoofdletters ISRAEL in het vakje hieronder (vereist).
Dit is een veiligheidsmaatregel om geautomatiseerd spam posten te verhinderen.

Please type ISRAEL in capital letters below. (required)
This is a security measure to prevent automated spam postings.

 

IMO Blog Hoofdpagina

IMO Blog Archief


IMO Blog

A view from the Netherlands
by Ratna Pelle




My blogs in English language are posted at ZioNation



IMO Blog (Israël & Midden-Oosten) bevat mijn opinies over het Israëlisch-Palestijnse conflict, het Joodse recht op zelfbeschikking (ook bekend als Zionisme) en het Palestijnse recht op zelfbeschikking. Ik ben een academica uit Nederland. Ik ben actief geweest in diverse linkse bewegingen voor vrede, milieu en derde wereld. Ik ben noch Joods noch Palestijns noch Israëlisch noch Arabisch.

© Alle teksten op deze blogs zijn eigendom van de schrijver, en dienen niet zonder toestemming gekopieerd te worden naar andere websites.



IMO Blog contains my thoughts on the Israel - Palestine conflict, the Jewish right to self determination (aka Zionism) and the Palestinian right to self determination, and especially the involvement of Europe with the conflict in the light of it's own history. I am an academic from the Netherlands who has been active in several leftist movements for peace, environment and third world. I am neither Jewish nor Palestinian nor Israeli nor Arab.

© All blogs posted here are copyright by the author, and should not be copied without permission.


BLOG ROLL:
* Ratna.NL - Over Israël en de Palestijnen
* Israel & Palestijnen Nieuws Blog
* Dutchblog Israel (NL/EN)

* Israel in de Media (NL)

* Ratna's Review on Israel, Zionism and Peace
* ZioNation - Progressive Zionism & Israel Web Log
* Zionism and Israel News Archives
* Israel: Like this, as if
* Middle East Analysis
* MidEastWeb Log on Middle East peace

* Blue Truth
* Christians Standing With Israel
* Christians Standing With Israel - Blog
* Daniels Counter
* Dry Bones cartoons
* FresnoZionism.org
* The IgNoble Experiment
* IreneLancaster's Diary (on Aliyah, Judaism, Zionism and Politics)
* Jeff Weintraub, Commentaries and Controversies
* Jewish State
* A Liberal Defence of Israel
* Liberty & Justice
* Meretz USA Weblog
* Normblog
* Octogenarian
* Point of no return (Middle East's forgotten Jewish refugees)
* Realistic Dove
* Sanda & Israel
* Shimon Z. Klein on the Israeli-Palestinian Conflict
* Simply Jews
* Something Something
* Unplugged Mike

WEBSITES ISRAEL:
* CiJo - CIDI jongeren (NL)
* CIDI (NL)
* Engage
* Israel Facts (NL)
* Israël-Informatie linkpagina (NL/EN)
* Israël-Palestina Info (NL/EN)
* Likoed Nederland
* MidEastWeb - Middle East News/Views
* The New Zionist
* Maurice Ostroff (countering bias against Israel)
* Peace With Realism
* VECIP - Vrije Encyclopedie Conflict Israël-Palestina (NL)
* Etsel over Jodendom & Israël (NL)
* Zionism & Israel
* Zionism-Israel Pages
* Zionism On the Web

DIVERSE ONDERWERPEN:
* Brassé Sittard - Van linkse politiek tot Joodse genealogie
* Sittard Web Log - "politieke, sociale en groene berichten"
* The Euston Manifesto
* Keesjemaduraatje (NL)
* Verbal Jam (NL)

RSS V 1.0
RSS V 2.0

FREE EMAIL SUBSCRIPTION
Subscribe to
ZNN
email newsletter for this site and others

Powered by groups.yahoo.com

IMO Blog - Israel & Midden-Oosten

© Alle teksten op deze blogs zijn eigendom van de schrijver, en dienen niet zonder toestemming gekopiëerd te worden naar andere websites.

All entries copyright by the authors and or Zionism-Israel Information Center. Please forward materials by e-mail with URLS. Other uses by permission only.