IMO Blog - Israel & Midden-Oosten

Zionism-Israel Info Center - Main Page Site Map Definitions Issues (FAQ) Timeline History Documents Web Links Photo Gallery Contact

Achtergrondartikelen
Israël-Palestina.Info:

* 60 Jaar Israël en de Nakba (1948-2008)
* 60 Jaar na delingsplan, Israël en de VN
* Geschiedenis van het Israëlisch-Arabische conflict
* Vredesproces & Recente Geschiedenis
* Tijdlijn geschiedenis Israël en Palestina
* Hezbollah
* Israël politiek
* Palestijnen politiek
* Zesdaagse Oorlog
* Bezette gebieden & nederzettingen
* Gaza Strook
* Hamas
* Apartheidsmuur of veiligheidshek?
* Vluchtelingen
* Zionisme
* Anti-Zionisme
* Boycot Israël campagnes
* Initiatieven voor vrede en verzoening
* United Civilians for Peace
* Verenigde Naties
* Mythes en beeldvorming
* Palestijns Gevangenendocument 2006
* Reisverslag Israël 2007
* Het zijn net mensen - recensie & repliek
* Overige artikelen Israël-Palestina
* Landkaart van Israël - Palestina


Background Articles in English:

* History Arab-Israeli Conflict
* Boycott Israel campaigns
* Boycott Israel?
* Israel 1948 War of Independence
* Israel 1948 War of Independence Timeline
* Christian Zionism
* History of Anti-Semitism
* Israel
* Israel Boycott?
* Jew!
* Palestine: Ethnic Cleansing
* 6 Day War
* Six Day War Timeline
* Zionism - Definition and History
* Zionism: History of Zionism & Israel
* Zionism and its Impact


Eerdere IMO Blogs.
Voor volledige lijst zie:
IMO Blog Archief


August 2008 July 2008 June 2008 May 2008 April 2008 March 2008 February 2008 January 2008 December 2007 November 2007 October 2007 September 2007 August 2007 July 2007 June 2007 July 2007 June 2007 May 2007 April 2007 March 2007 September 2007 February 2007 January 2007 December 2006 November 2006 2006 November 2006 October 2006 September 2006 August 2006 July 2006 June 2006 May 2006 April 2006 March 2006 February 2006


FREE EMAIL SUBSCRIPTION
Subscribe to
ZNN
email newsletter for this site and others

Powered by groups.yahoo.com

Een aangenaam verblijf in een onherstelbare vergissing

IMO Blog, 2008

Het is een warm welkom thuis na een maand Israël: in Pauw en Witteman noemde 'historicus' Chris van der Heijden Israël een onherstelbare vergissing. Het enige positieve daaraan is het woordje 'onherstelbaar'. Een dag eerder ontving ik een aankondiging van een kritische filmserie in De Balie over Israël (gefinancierd door o.a. Oxfam Novib en Een Ander Joods Geluid), waarin haar 'schaduwkanten' worden belicht en mensen aan het woord komen die tegen het (vermeende) onrecht en de onderdrukking strijden. Een van de films die vertoond zal worden is 'Jenin, Jenin', waarin Israël wordt beschuldigd van talloze oorlogsmisdaden en het bewust vermoorden van grote aantallen burgers. Zaken waarvan zelfs de VN en Human Rights Watch geen bewijzen hebben kunnen vinden. Welkom thuis. De kranten heb ik nog niet bekeken, maar het Achtuur Journaal had gisteren een item over de Gazastrook, waarin werd beweerd dat de VN de hulp aan 800.000 Palestijnen stopzet omdat Israël geen brandstof meer zou leveren voor het transport ervan. "Het ligt dit keer toch echt aan Israël", zo deed Sander van Hoorn de Zionistische aantijging af dat Hamas brandstof achterhoudt en zo bewust een crisis veroorzaakt. Een VN medewerker mocht uitgebreid zijn verhaal doen; het verhaal van een Israëlische woordvoerder is uiteraard niet interessant genoeg. Het volgende is dan ook totaal irrelevante Zionistische propaganda:

Col. Nir Press, head of the Coordination & Liaison Administration to the Gaza Strip, addressed the issue of UNRWA fuel shortages today (Thursday, 24 April 2008) stating that: “After receiving the update and application from UNRWA regarding depletion of fuel required by the organization, we yesterday coordinated with UNRWA, the Palestinian fuel organization and the Palestinian fuel administration, the transfer of fuel required by UNRWA.
The said transfer arrangement consisted of 100,000 liters of diesel fuel and an additional 20,000 liters gasoline and was to be drawn from the fuel deposits located in the Palestinian fuel depot at Nahal Oz. The deposits accumulated at the Palestinian fuel depot amount to one million liters. The Palestinians have not withdrawn any fuel during the past month, and are not supplying the fuel necessary for humanitarian and civilian requirements. In this manner, the Palestinians, led by the Hamas organization, are creating shortages, misery and disaster”.

In accordance with the transfer arrangement, the first fuel tanker arrived from the Gaza Strip this afternoon to withdraw fuel for UNRWA. However, tens of thousands of Palestinians blocked one of the main intersections leading to the fuel depot, preventing the entrance of the tanker to the depot and thus preventing the supply of fuel.

In de onherstelbare vergissing was het overigens goed toeven, en dat niet alleen vanwege het mooie weer. Hoewel ik moeite heb met de weigering elkaar te groeten en er in de supermarkt of bij tassencontroles vaak geen 'shalom' af kan, zijn Israëli's erg gastvrij en behulpzaam. We speculeerden over het waarom van het eerste en kwamen uit bij de Arabische vijandigheid, of de buitenlandse vijandigheid, of het feit dat alles daar snel gaat en men zulke vriendelijkheden overbodig vindt, of misschien is het wel simpelweg een kwestie van gewoonte. We hebben in ieder geval geen negatieve houding naar buitenlanders ervaren, zelfs niet van mensen die dachten dat we Duits waren, wat er heel wat waren, en van Duitsers kregen we ook te horen dat zij in het geheel geen negatieve ervaringen hadden. Dat vind ik bijzonder, want ik ken verschillende Nederlanders met sterk anti-Duitse sentimenten, en dat waren echt niet allemaal heldhaftige verzetsstrijders.

Terwijl De Balie beweert dat er in de Israëlische geschiedschrijving geen aandacht is voor de schaduwkanten en Israël weigert met zichzelf in het reine te komen, valt mij steeds weer op hoe zelfkritisch veel Israëli's zijn. In de Jerusalem Post, een 'extreem rechtse' krant volgens RTL verslaggever Conny Mus, stond een uitgebreid artikel over Israëlische Arabieren en hun ambivalente gevoelens jegens Israëls 60ste verjaardag. Ook over de bouw in de nederzettingen en over extremistische uitspraken van rabbijnen werd kritisch bericht. Dan heb ik het nog niet over de vaste column van Gershon Baskin van het IPCRI, een Israëlisch-Palestijns denktank die in de bezetting het grootste obstakel tot vrede ziet. Op de wekelijkse IPRCI bijeenkomst in Jeruzalem ging het tijdens ons bezoek over vredeseducatie, en de Israëlische gastspreker, een professor in de sociologie, stelde expliciet dat de opruiing en negatieve stereotypering van de andere partij in Israël evenzeer een probleem is als bij de Palestijnen. Bovendien, zo stelde hij, had Israël veel meer mogelijkheden om de cirkel van wantrouwen, vooroordelen en angst te doorbreken aangezien het de sterkere partij is. Ik vroeg hem waarom hij het alleen over het conflict met de Palestijnen had; als dat het enige probleem zou zijn ziet de toekomst er niet zo slecht uit. Zoals bekend worden Hamas en Islamitische Jihad gesteund, getraind en gefinancierd door Iran en Syrië; zoals bekend steunt de Arabische wereld automatisch iedere anti-Israël resolutie en is nog steeds een boycot van kracht; zoals bekend worden in Syrische, Egyptische en Saudische kranten en op TV de Joden voor honden uitgemaakt, voor parasieten, voor nazi's, voor monsters die het bloed van Palestijnse kinderen drinken en uit zijn op wereldheerschappij. Maar IPCRI, en vele andere vredes- en mensenrechtenorganisaties, journalisten en historici steken de hand in eigen boezem en wijzen op de eigen tekortkomingen, gemiste kansen, vooroordelen en agressie. Ik begrijp dus, met alle respect, niet helemaal waar De Balie het over heeft. Hoeveel Palestijnen of Arabieren zijn zo zelfkritisch? De Irakese schrijver Aref Alwan is één van de zeer weinige.

Pauw en Witteman kwamen in hun gesprek met Chris van der Heijden niet verder dan de dooddoener dat we vanwege het gigantische schuldgevoel over de Holocaust niet reëel naar Israël kunnen kijken en de Palestijnen boeten voor onze zonden. Daar was volgens Pauw nog wel enig begrip voor op te brengen, maar Van de Heijden wees erop dat de Balfour verklaring tientallen jaren eerder tot stand kwam - een van de weinige verstandige dingen die hij zei. Hij vond het een schande dat niemand in al die tijd iets deed aan het Zionistische 'onrecht' tegen de Arabieren, met name de Volkenbond en later de VN zouden niet garant hebben gestaan voor de mensenrechten en het zelfbeschikkingsrecht. Daar heeft hij gelijk in: de Volkenbond had de Britten moeten kapittelen toen zij de voorwaarden van het mandaat schonden met het White Paper uit 1939, dat Joodse immigratie vrijwel onmogelijk maakte en Joodse landaankopen verbood. De VN had de Palestijnse Arabieren, en later de Arabische staten, hard moeten veroordelen voor het schenden van resolutie 181 die de deling van Palestina voorzag. Vervolgens had men Jordanië tot de orde moeten roepen voor de etnische zuivering van de oude stad van Jeruzalem, en voor het vernietigen van bijna alle synagogen en het gebruik van Joodse grafstenen om wegen te plaveien.

Volgens Chris van der Heijden, en vele bekende antizionisten zoals Van Agt, Meulenbelt, Harry van Bommel, Harry de Winter etc. verdreef Israël zomaar 700.000 Palestijnen ('700.000 mensen simpelweg eruit geflikkerd', in het fijnzinnige taalgebruik van deze 'wetenschapper'), omdat men geen Arabieren in de nieuwe Joodse Apartheidsstaat kon gebruiken.
Een verhaal over de verkrachting van een Arabisch meisje in de Negev wordt tot symbool gebombardeerd van de Israëlische politiek; zij werd aanvankelijk zelfs de Palestijnse Anne Frank genoemd maar dat had Van der Heijden later toch maar geschrapt. (Van Israëlische vrienden hoorde ik dat bijna wekelijks Joodse meisjes in de Negev door de Bedoeïenen worden verkracht, en soms daarna vermoord.) Iedere Israëlische wandaad staat altijd symbool voor de verderfelijke Zionistische ideologie, terwijl iedere Palestijnse misdaad hoogst begrijpelijk is want men was/is zo wanhopig, heeft geen andere middelen, vecht voor zijn rechten, of is nou eenmaal niet perfect.

Om de een of andere reden komt in deze discussies nooit de Moefti van Jeruzalem aan de orde, een nazi die voor concentratiekampen in Palestina pleitte, of de Arabische afwijzing van iedere samenwerking of compromis met de Zionisten, het Arabische antisemitisme, de ophitsing door de Moefti en zijn clan van de Arabische bevolking en het vermoorden van circa 1.000 Palestijnse Arabieren van gematigder facties tijdens de grote opstand van 1936-1939. Dat zijn slechts een paar van de zaken die stelselmatig worden genegeerd en ontkend, omdat zij niet in het beeld passen van de Palestijnse underdog en de Zionistische agressors. De Balie zou eens een filmweek moeten organiseren over de schaduwkanten van de Palestijnen, en de geschiedenis belichten die in hun narratief niet voorkomt, en waarmee zij weigeren in het reine te komen.

Ik had best nog wel een weekje in Tel Aviv aan het strand willen liggen, falafel eten en door drukke en vieze straten met luid toeterende auto's willen lopen.

Ratna Pelle

Nieuwe opmerking
Naam:
E-Mail:
Thuispagina:
 

***** ATTENTIE - ATTENTION *****

Typ in hoofdletters ISRAEL in het vakje hieronder (vereist).
Dit is een veiligheidsmaatregel om geautomatiseerd spam posten te verhinderen.

Please type ISRAEL in capital letters below. (required)
This is a security measure to prevent automated spam postings.

 

IMO Blog Hoofdpagina

IMO Blog Archief


IMO Blog

A view from the Netherlands
by Ratna Pelle




My blogs in English language are posted at ZioNation



IMO Blog (Israël & Midden-Oosten) bevat mijn opinies over het Israëlisch-Palestijnse conflict, het Joodse recht op zelfbeschikking (ook bekend als Zionisme) en het Palestijnse recht op zelfbeschikking. Ik ben een academica uit Nederland. Ik ben actief geweest in diverse linkse bewegingen voor vrede, milieu en derde wereld. Ik ben noch Joods noch Palestijns noch Israëlisch noch Arabisch.

© Alle teksten op deze blogs zijn eigendom van de schrijver, en dienen niet zonder toestemming gekopieerd te worden naar andere websites.



IMO Blog contains my thoughts on the Israel - Palestine conflict, the Jewish right to self determination (aka Zionism) and the Palestinian right to self determination, and especially the involvement of Europe with the conflict in the light of it's own history. I am an academic from the Netherlands who has been active in several leftist movements for peace, environment and third world. I am neither Jewish nor Palestinian nor Israeli nor Arab.

© All blogs posted here are copyright by the author, and should not be copied without permission.


BLOG ROLL:
* Ratna.NL - Over Israël en de Palestijnen
* Israel & Palestijnen Nieuws Blog
* Dutchblog Israel (NL/EN)

* Israel in de Media (NL)

* Ratna's Review on Israel, Zionism and Peace
* ZioNation - Progressive Zionism & Israel Web Log
* Zionism and Israel News Archives
* Israel: Like this, as if
* Middle East Analysis
* MidEastWeb Log on Middle East peace

* Blue Truth
* Christians Standing With Israel
* Christians Standing With Israel - Blog
* Daniels Counter
* Dry Bones cartoons
* FresnoZionism.org
* The IgNoble Experiment
* IreneLancaster's Diary (on Aliyah, Judaism, Zionism and Politics)
* Jeff Weintraub, Commentaries and Controversies
* Jewish State
* A Liberal Defence of Israel
* Liberty & Justice
* Meretz USA Weblog
* Normblog
* Octogenarian
* Point of no return (Middle East's forgotten Jewish refugees)
* Realistic Dove
* Sanda & Israel
* Shimon Z. Klein on the Israeli-Palestinian Conflict
* Simply Jews
* Something Something
* Unplugged Mike

WEBSITES ISRAEL:
* CiJo - CIDI jongeren (NL)
* CIDI (NL)
* Engage
* Israel Facts (NL)
* Israël-Informatie linkpagina (NL/EN)
* Israël-Palestina Info (NL/EN)
* Likoed Nederland
* MidEastWeb - Middle East News/Views
* The New Zionist
* Maurice Ostroff (countering bias against Israel)
* Peace With Realism
* VECIP - Vrije Encyclopedie Conflict Israël-Palestina (NL)
* Etsel over Jodendom & Israël (NL)
* Zionism & Israel
* Zionism-Israel Pages
* Zionism On the Web

DIVERSE ONDERWERPEN:
* Brassé Sittard - Van linkse politiek tot Joodse genealogie
* Sittard Web Log - "politieke, sociale en groene berichten"
* The Euston Manifesto
* Keesjemaduraatje (NL)
* Verbal Jam (NL)
* SEO - Search Engine Optimization

RSS V 1.0
RSS V 2.0

FREE EMAIL SUBSCRIPTION
Subscribe to
ZNN
email newsletter for this site and others

Powered by groups.yahoo.com

IMO Blog - Israel & Midden-Oosten

© Alle teksten op deze blogs zijn eigendom van de schrijver, en dienen niet zonder toestemming gekopiëerd te worden naar andere websites.

All entries copyright by the authors and or Zionism-Israel Information Center. Please forward materials by e-mail with URLS. Other uses by permission only.