IMO Blog - Israel & Midden-Oosten

Zionism-Israel Info Center - Main Page Site Map Definitions Issues (FAQ) Timeline History Documents Web Links Photo Gallery Contact

Achtergrondartikelen
Israël-Palestina.Info:

* 60 Jaar Israël en de Nakba (1948-2008)
* 60 Jaar na delingsplan, Israël en de VN
* Geschiedenis van het Israëlisch-Arabische conflict
* Vredesproces & Recente Geschiedenis
* Tijdlijn geschiedenis Israël en Palestina
* Geschiedenis Joden en antisemitisme
* Geschiedenis Palestijnen en Arabieren
* Hezbollah
* Israël politiek
* Palestijnen politiek
* Zesdaagse Oorlog
* Bezette gebieden & nederzettingen
* Gaza Strook
* Gaza Oorlog
* Hamas
* Apartheidsmuur of veiligheidshek?
* Vluchtelingen
* Zionisme
* Anti-Zionisme
* Boycot Israël campagnes
* Initiatieven voor vrede en verzoening
* United Civilians for Peace
* Verenigde Naties
* Mythes en beeldvorming
* Palestijns Gevangenendocument 2006
* Reisverslag Israël 2007
* Het zijn net mensen - recensie & repliek
* Krantenonderzoek NRC conflict Israël-Palestina
* Dries van Agt over Israël en de Palestijnen
* Recente artikelen Israël-Palestina
* Oudere artikelen Israël-Palestina
* Landkaart van Israël - Palestina


Background Articles in English:

* Amnesty International Report on Gaza War
* History Arab-Israeli Conflict
* Boycott Israel campaigns
* Boycott Israel?
* Israel 1948 War of Independence
* Israel 1948 War of Independence Timeline
* Christian Zionism
* History of Anti-Semitism
* Israel
* Israel Boycott?
* Jew!
* Palestine: Ethnic Cleansing
* 6 Day War
* Six Day War Timeline
* Zionism - Definition and History
* Zionism: History of Zionism & Israel
* Zionism and its Impact


Eerdere IMO Blogs.
Voor volledige lijst zie:
IMO Blog Archief


November 2009 October 2009 September 2009 August 2009 July 2009 June 2009 May 2009 April 2009 March 2009 February 2009 January 2009 December 2008 November 2008 October 2008 September 2008 August 2008 July 2008 June 2008 May 2008 April 2008 March 2008 February 2008 January 2008 December 2007 November 2007 October 2007 September 2007 August 2007 July 2007 June 2007 July 2007 June 2007 May 2007 April 2007 March 2007 September 2007 February 2007 January 2007 December 2006 November 2006 2006 November 2006 October 2006 September 2006 August 2006 July 2006 June 2006 May 2006 April 2006 March 2006 February 2006


FREE EMAIL SUBSCRIPTION
Subscribe to
ZNN
email newsletter for this site and others

Powered by groups.yahoo.com

Buigen voor Het Vrije Woord

IMO Blog, 2008

Het is een klassiek thema onder journalisten en onder bloggers: de vrijheid van meningsuiting. Er zijn altijd mensen die haar aanvallen, en journalisten en bloggers zien zichzelf graag als de hoeders van het vrije woord (wie niet, trouwens?). Mij is het koketteren met Het Vrije Woord soms wat te modieus en hip, en het roept een vaag gevoel van onbehagen op. Columnisten en bloggers lijken soms een wedstrijdje te spelen in wie het hardst kan trappen, tegen links of tegen rechts, tegen de moslims of tegen Israël, tegen de 'politiek correcte goegemeente' en de 'linkse kerk' of tegen een ieder die zich kritisch over moslims of de islam uit laat. En zelf zijn ze allen uiteraard de helden van het Vrije Woord. In de verering voor het Vrije Woord worden mensen beledigd, feiten verdraaid, groepen en religies gestigmatiseerd en de grootste onzin uitgekraamd. Lange Frans, Ebru Umar en voorheen Justus van Oel trakteren de argeloze treinreiziger iedere week weer op een portie ongezouten kritiek op alles en iedereen dat ze niet zint. Feiten nazoeken of je eventjes inleven in hoe iets op mensen met een andere (levens)overtuiging kan overkomen is teveel gevraagd, of simpelweg niet hip. Deze mensen, net als GeenStijl en Retecool misbruiken het Vrije Woord om hun frustraties bot te vieren. Er is zelfs een website naar deze 'godin' vernoemd waarop alles wat links is door het slijk wordt gehaald.


Maar toch maak ik me ook wel eens zorgen over de toekomst van het Vrije Woord. Ik schrok toen Gregorius Nekschot werd opgepakt en een dag en nacht vastgehouden door justitie. Ik vind zijn cartoons niet bepaald uitblinken in nuance en goede smaak, maar ik heb wel erger gezien op internet. En waarom is niet eerst met hem gepraat? Ik schrok van de vele oproepen en pleidooien om Geert Wilders' film op voorhand te verbieden. Dat druist in tegen artikel 7 van de grondwet, die bepaalt dat meningsuitingen alleen achteraf getoetst mogen worden. Vele verlichte geesten vonden dat zijn film er niet moest komen, omdat het moslims zou beledigen, omdat het onze handel zou schaden, omdat het Nederlanders in islamitische landen in gevaar zou brengen, omdat hij de verhoudingen in Nederland op scherp zou zetten, omdat het onze jongens in Afghanistan in gevaar zou brengen. Het klonk allemaal zo laf en hol. Uiteindelijk viel zijn film mee, en vielen vooral de reacties van moslims in Nederland (en elders) mee. Zij waren wijzer en gematigder dan de felle critici van Wilders hadden voorzien.

Ik schrok van de reactie van een paar bedrijven op de dreiging van een Jordaanse boycot en de juridische aanklacht die een Jordaanse organisatie tegen Wilders heeft ingediend. Ik ben geen econoom, en weet niet hoe beroerd onze economie er zonder handel met Jordanië voor zou staan, maar ik kan mij niet voorstellen dat dat tot massa ontslagen en lege winkels zou leiden. Maar het dreigement van een enkele organisatie bleek voldoende om twee bedrijven ertoe te zetten zich in zowel de Jordaanse als Nederlandse pers te verontschuldigen voor de film van Wilders. Pardon? Wat hebben zij met de film van Wilders te maken? Moeten bedrijven die met de VS handelen zich verontschuldigen voor de uitspraken van Harry van Bommel, moet Israël excuses eisen voor Van Agts hetze, moeten we excuses aan Duitsland maken wanneer iemand op een niet zo aardige manier aan het verleden herinnert? En zullen we dan omgekeerd ook maar met een boycot gaan dreigen tegen ieder land waar mensen zich onaardig over Nederland of het Westen uitlaten? Dan kunnen we de handel met de meeste Arabische landen wel stopzetten. Leve de autovrije zondag, en maandag, en dinsdag..... Goed voor de fietshandel, voor het milieu, en de windmolens. Ik verheug me er al op.

Vreemd genoeg werden dit soort vragen niet gesteld, en werd de woordvoerder van 'De Profeet Verenigt Ons' met een fluwelen handschoen behandeld door de actualiteitenprogramma's. De vraag "Waarom roept u op tot een boycot van een land dat de vrijheid van meningsuiting en religie hoog in het vaandel heeft staan, waar minderheden gelijke rechten hebben en andersdenkenden niet in de gevangenis belanden?" werd niet gesteld. In plaats daarvan legde Nicole le Fever, correspondent voor het NOS Journaal in de Arabische landen, uitgebreid uit dat het allemaal zo'n vaart niet zou lopen, en dat Wilders zich geen zorgen hoefde te maken in Jordanië achter de tralies te belanden. 'De Profeet Verenigt Ons' werd uitgebreid aan het woord gelaten en wat waren die mensen toch vriendelijk en gematigd. En die bedrijven? Die doen netjes wat van ze gevraagd wordt. Je kunt je op zo'n moment toch moeilijk aan de notie onttrekken dat wij ons een beetje als dhimmi's gedragen, dat we een beetje laf zijn. De Welpies worden verbrand, de oranje versiering is uit de winkels en de straten, en we hebben ons nationalisme en onze eigenwaarde weer voor twee jaar opgeborgen. Maar we stonden toch maar mooi in de kwart finale.

Ratna Pelle



Reacties: 1 Opmerking

op Monday, 12 January 09, schreef martin

Ongeloofelijk "de geestelijke opmars naar Armageddon is begonnen"De wereld kan nog zo tegen Israel aan schoppen(ook amerika)God zal ingrijpen.Ik zal bidden voor alle (echte)christenen en voor vrede over Gods volk ISRAEL





** Plaats een reactie **
Naam: (verplicht)
E-Mail: (niet verplicht; zichtbaar!)
Thuispagina: (niet verplicht)
Reactie:
 

** Attentie: Typ in hoofdletters ISRAEL in het vakje hieronder.
Dit is een veiligheidsmaatregel om geautomatiseerd spam posten te verhinderen.
Het is niet mogelijk om twee reacties kort na elkaar te plaatsen.


** Attention: Please type ISRAEL in capital letters below.
This is a security measure to prevent automated spam postings.
It is not possible to post two comments shortly after each other.


 

IMO Blog Hoofdpagina

IMO Blog Archief


IMO Blog

A view from the Netherlands
by Ratna Pelle




Voor dagelijks commentaar op het nieuws, zie ook: Israel & Palestijnen Nieuws Blog


IMO Blog (Israël & Midden-Oosten) bevat mijn opinies over het Israëlisch-Palestijnse conflict, het Joodse recht op zelfbeschikking (ook bekend als Zionisme) en het Palestijnse recht op zelfbeschikking. Ik ben een academica uit Nederland. Ik ben actief geweest in diverse linkse bewegingen voor vrede, milieu en derde wereld. Ik ben noch Joods noch Palestijns noch Israëlisch noch Arabisch.

© Alle teksten op deze blogs zijn eigendom van de schrijver, en dienen niet zonder toestemming gekopieerd te worden naar andere websites.



IMO Blog contains my thoughts on the Israel - Palestine conflict, the Jewish right to self determination (aka Zionism) and the Palestinian right to self determination, and especially the involvement of Europe with the conflict in the light of it's own history. I am an academic from the Netherlands who has been active in several leftist movements for peace, environment and third world. I am neither Jewish nor Palestinian nor Israeli nor Arab.

© All blogs posted here are copyright by the author, and should not be copied without permission.


BLOG ROLL:
* Ratna.NL - Over Israël en de Palestijnen 2005-2006
* Israel & Palestijnen Nieuws Blog
* Dutchblog Israel (NL/EN)
* Weblog NOA - Network On Antisemitism (NL)
* Weblog "De Joodse Lobby" (NL)
* Loor Schrijft
* Israel in de Media (NL)

* Ratna's Review on Israel, Zionism and Peace 2005-2006
* ZioNation - Progressive Zionism & Israel Web Log
* Zionism and Israel News Archives
* Israel: Like this, as if
* Middle East Analysis
* MidEastWeb Log on Middle East peace

* Blue Truth
* Christians Standing With Israel
* Christians Standing With Israel - Blog
* Daniels Counter
* Dry Bones cartoons
* Dvar Dea from Israel
* FresnoZionism.org
* Haifa Diary
* The IgNoble Experiment
* IreneLancaster's Diary (on Aliyah, Judaism, Zionism and Politics)
* Israel Solidarity Campaign
* Jeff Weintraub, Commentaries and Controversies
* Jewish State
* A Liberal Defence of Israel
* Liberty & Justice
* Meretz USA Weblog
* Normblog
* Octogenarian
* Point of no return (Middle East's forgotten Jewish refugees)
* Pro-Israel Bay Bloggers
* Ray Cook (Israel, Zionism and the Media)
* Realistic Dove
* Sanda & Israel
* Shimon Z. Klein on the Israeli-Palestinian Conflict
* Simply Jews
* Something Something
* Unplugged Mike
* Z-Word Blog, Views on Zionism

WEBSITES ISRAEL:
* CIDI (NL)
* Cijo - Voor Israel, Voor Vrede (NL)
* Christenen voor Israel (NL)
* Engage
* Israel Facts (NL)
* Israël-Informatie linkpagina (NL/EN)
* Israël-Palestina Info (NL/EN)
* Likoed Nederland
* MidEastWeb - Middle East News/Views
* The New Zionist
* Maurice Ostroff (countering bias against Israel)
* Peace With Realism
* VECIP - Vrije Encyclopedie Conflict Israël-Palestina (NL)
* Etsel over Jodendom & Israël (NL)
* Zionism & Israel
* Zionism-Israel Pages
* Zionism On the Web

DIVERSE ONDERWERPEN:
* Brassé Sittard - Van linkse politiek tot Joodse genealogie
* Sittard Web Log - "politieke, sociale en groene berichten"
* At the back of the hill
* The Euston Manifesto
* Keesjemaduraatje (NL)
* Verbal Jam (NL)
* SEO - Search Engine Optimization

RSS V 1.0
RSS V 2.0

FREE EMAIL SUBSCRIPTION
Subscribe to
ZNN
email newsletter for this site and others

Powered by groups.yahoo.com

IMO Blog - Israel & Midden-Oosten

© Alle teksten op deze blogs zijn eigendom van de schrijver, en dienen niet zonder toestemming gekopiëerd te worden naar andere websites.

All entries copyright by the authors and or Zionism-Israel Information Center. Please forward materials by e-mail with URLS. Other uses by permission only.